Instagram Stalker’larına Kötü Haber


0
1 Paylaşım
instagram stalk ozelligi kaldirliyor 768x512 - Instagram Stalker'larına Kötü Haber

İnstagram, kullanıcıların arkadaşlarının etkinliklerini gözetlemesine izin veren bir özelliği kaldırdı. Bazıları, sosyal ağdaki temaslarının tüm faaliyetlerini takip etmek için düzenli olarak kullandı: beğeniler, yorumlar, yeni abonelikler, vb. İnstagram, özelliğin yaklaşan bir güncellemede kaldırılacağını açıkladı.

Özellik 2011'den beri İnstagram uygulamasında vardı. Yine de çoğu kullanıcı bunu bilmiyordu. Bunu bilenler, takip ettikleri insanların faaliyetlerini gözetlemek için düzenli olarak kullandılar. Uygulamanın alt kısmındaki menüdeki kalp simgesine tıklayarak size sunulan iki sekme sunuluyor ( "takip ettikleriniz” ve "siz") . İlk sekmeye geçerek, takip ettiğimiz kişilerin tüm faaliyetlerini gösteren bir listeye erişebilirsiniz.


instagram - Instagram Stalker'larına Kötü Haber
Artık Instagramda Arkadaşlarınızın Ne Yaptığını Bilmek Mümkün Olmayacak

İnstagram'ın ürün yöneticisi Vishal Shah, web sitesindeki bu özelliğin gelecekteki bir güncellemede kaldırılacağını söyledi. 2011'den beri var olan bu özellik genellikle utanç verici durumlara neden olmuştur.

Bu özellik gerçekten instagram kullanıcılarının gizliliğine zarar veriyor ve en kötü yanı ise birçok instagram kullanıcısı bu özelliğin olduğundan haberdar değil. Bu neden bile özelliğin kaldırılması için yeterli bir sebep oluyor. 

Bu özelliğin kaldırılması hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir