Whatsapp Android Gingerbread ve İOS 8 için Desteğini Kesiyor

Whatsapp Blog duyurusuna göre Android Gingerbread ve İOS 8 desteğini kesiyor


2
2 Beğeni
whatsapp 768x403 - Whatsapp Android Gingerbread ve İOS 8 için Desteğini Kesiyor

Android Gingerbread için Whatsapp desteği 1 ocak 2020 yılında kesiliyor . Uygulama eski cihazlarda çalışmaya devam edecek ancak yeni hesap oluşturamayacak ya da telefon numaralarını doğrulayamayacaklar.

gingerbread - Whatsapp Android Gingerbread ve İOS 8 için Desteğini Kesiyor

Tabi ki böyle bir hamle kaçınılmazdı en son analizler android kullanıcıları içerisinde %0.3’ünün hala Android Gingerbread kullandığını gösteriyor bu da yaklaşık 10 Milyon aktif cihaza denk geliyor . Bugüne kadar satılan Milyarlarca android cihaz sayısına oranla bu oran oldukça küçük kalıyor.

Aynı zamanda bu haber İOS 8 için de geçerli . İOS 8 kullanan İphone’lar 1 Şubat 2020 itibari ile Whatsapp desteğinden mahrum kalacaklar. İOS 8 kullanıcılarının Whatsapp’ı Kullanmaya devam edebilmesi için cihazlarını yeni bir İOS sürümüne yükseltmeleri ya da cihazlarını daha üst sürüm İOS destekliyen İphone’lar ile değiştirmeleri öneriliyor.

iOS 8 for iPhone 4 - Whatsapp Android Gingerbread ve İOS 8 için Desteğini Kesiyor

Facebook’a ait Whatsapp’ın bildirisinde “iOS 8’de artık yeni hesaplar oluşturamaz veya mevcut hesapları yeniden doğrulayamazsınız”. Mesaj ayrıca, kullanıcıların en iyi sonuçlar için iOS 13.1 olan yazılımın en son sürümüne sahip bir cihaz almasını önerdi. Whatsapp,” en iyi deneyim için, telefonunuz için mevcut olan İOS’un en son sürümünü kullanmanızı öneririz ” şeklinde bilgilendirme yaptı.

Şirket ayrıca, jailbreak yapılmış cihazların Olası tehlikelerine karşı da uyarıda bulundu: “jailbreak veya kilidi açılmış cihazların kullanımını açıkça kısıtlamıyoruz. Ancak, bu değişiklikler cihazınızın işlevselliğini etkileyebileceğinden, iPhone’un işletim sisteminin değiştirilmiş sürümlerini kullanan cihazlar için destek sağlayamıyoruz” diye ekledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 Beğeni

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir