Teknoloji

SAMSUNG Ve İPHONE Her Yıl Yükseltilmeye Değer Tek Telefon!

Elbette bu yıl iPhone 15’i satın alacağım . Aslında muhtemelen iPhone 15 Pro modelini alacağım ama Max, Ultra ya da başka bir modeli almayacağım. En iyi kameraları istiyorum ama en büyük ekranı değil. Telefona harcayacak 1.000 dolarım yok, bu yüzden iPhone 14 Pro’mu takas edip aradaki farkı ödeyeceğim. Takviminize işaretleyin, muhtemelen gelecek yıl da aynı şeyi yapacağım çünkü iPhone’un her yıl yükseltilmeye değer olduğu kanıtlandı ve her yıl takas ettiğim tek telefon o. 

Bir telefon incelemecisi olarak, örnek kredi olarak aldığım birçok telefonu yanımda taşıyorum, ancak aralarında iPhone 14 Pro ve Galaxy S23 Ultra’nın da bulunduğu, kendim satın aldığım birkaç telefona sahibim . iPhone bu yıl Apple’a gidecek ya da belki AT&T’ye ya da harika bir iPhone fırsatı sunan başka bir kablosuz operatöre gidecek . Galaxy ise koleksiyonumda biraz daha uzun süre kalacak.

S23 Ultra’nın ödemesine yardımcı olmak için. Galaxy S21 Ultra’mı sattım ve muhtemelen bu telefonu da o kadar uzun süre elimde tutacağım. Elbette Samsung dışında bir şey tercih edebilirim ama her zaman bir Android telefon taşıyacağım. En iyi telefonlar listemizin en üstüne koyduğumuz her şeyi tutmaya çalışıyorum . Birkaç hafta boyunca sadece tuhaf bir inceleme telefonu kullanmak zorunda kaldıktan sonra en iyiye geri dönmek canlandırıcı.

Galaxy S23 Ultra en iyi telefonsa neden her yıl yükseltmeye değmiyor? Neden iPhone gerekli bir yükseltmedir de Galaxy veya başka bir Android telefon cebimde daha uzun süre kalmalı? Apple’ı Android’e tercih etmenin hem olumlu hem de olumsuz yönlerini yansıtan birkaç neden var.

İPHONE Bir Yıl Sonra Diğer Telefonlardan Daha Değerli!

Hepsinden önemlisi, iPhone değerini diğer tüm cihazlardan daha iyi korur. Özellikle de onu yeni bir iPhone karşılığında Apple’a geri verdiğinizde. Takasımdan sonra yeni telefonuma en fazla 200 – 300$ ödemeyi planlıyorum. Kablosuz operatörüme geçersem (şu anda AT&T, ancak evli değiliz), bedava veya ona yakın bir telefon bekliyorum. 

Elbette istisnalar var. Operatörler ve telefon üreticileri ticaret anlaşmalarında agresif davranabilirler ve bunlar benim en sevdiğim fırsatlardan bazıları. Galaxy S23 Ultra’mı kısmen , açılmamış çok eski bir Galaxy S4’ü takas ederek aldım . AT&T bu telefon için bana 3 yıl boyunca indirimli ödemelerle 1.000 dolar verdi. Karmaşık bir indirim ama inanın bana, erken ayrılsam bile bu benim lehime sonuçlanacak.

iPhone’umu takas etmesem bile ikinci el pazarında bile değerini koruyor. Telefonum satın aldığımda 1000 dolardı ama şu anda onu Swappa.com’da 800 dolara kolayca satabilirim . Bu beni bir sonraki telefonuma çok yakın bir mesafeye getiriyor. Galaxy S23 Ultra’mın fiyatı yaklaşık 1.300 dolar ve şimdi Swappa’da yaklaşık 850 dolar getiriyor. Bu, bir altı ay daha Samsung’un amiral gemisi modeli olacak bir telefon için çok fazla bir değer kaybı anlamına geliyor.

Apple şimdilik birçok donanım özelliğinde geride

Her yıl iPhone’a geçmemin bir diğer büyük nedeni de Apple’ın yapacak çok işinin olması. Apple’ın telefonları harika, gösterişli ve zariftir. Özelliklerle dolu değiller veya seçenekler ve kişiselleştirmeyle aşırı yüklü değiller. Bazen bu hoşuma gidiyor. Diğer zamanlarda geleceği elimde tutuyormuşum gibi hissetmek istiyorum. 

Bunun için Galaxy’mi seviyorum. En iyi Google Pixel telefonları, harika yerleşik fotoğraf düzenleme gibi iPhone’da bulamayacağınız harika özelliklere de sahiptir. Benim yaptığım gibi röportajları ve sohbetleri kaydederseniz. Farklı sesleri ayıran ve etiketleyen harika kayıt özellikleri vardır. Hatta içe aktarmayı başardığımız OnePlus 11 veya Oppo Find X6 Pro gibi telefonların harika özellikleriyle oynamayı bile seviyorum. iPhone hala yetişiyor. Kameraları birinci sınıftır ancak satın alabileceğiniz en iyi kameralı telefonlarla karşılaştırıldığında özelliklerden yoksundur. Galaxy S23 Ultra’da olduğu gibi süper yakınlaştırma lensi yok. Çok büyük, bir inçlik bir sensör veya çok sayıda çekim modu ve seçeneği yok. Kamera oldukça basit. Sınırlı olanaklarla harika fotoğraflar çeker.

Apple’ın yazılım özelliklerinde de yapması gereken çok şey var. iOS 17’ye sevdiğim harika bir güvenlik check-in özelliği eklendi , ancak Google bir süredir Pixel telefonlarda güvenlik kontrolü yapıyor. Ayrıca Apple’ın Android telefonlardan ödünç alabileceği çok sayıda çoklu görev ve özelleştirme özelliği de mevcut. Arayüz değişikliklerinin dikkatli ve dikkate alınmasından mutluyum ancak iOS durgunlaşıyor. Her zaman göründüğü şekliyle neredeyse aynı.

Daha Fazla Teknoloji Yazılarına BURADAN Ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu