Teknoloji

Apple Gelirleri Düşüşünü Hindistan Rekorla Tazeledi!

Apple Gelirindeki %1’lik düşüşe rağmen, yeni perakende mağazaları ve güçlü iPhone satışlarıyla Hindistan’da güçlü bir büyüme görüyor.

Apple’den Açıklama

Apple’ın Cuma günü açıklanan 3. Çeyrek sonuçları. Aktif cihazlardan oluşan kurulu tabanının her coğrafi segmentte tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına ve şirketin Hindistan’da tüm zamanların rekorunu. Kaydetmesine rağmen, yıldan yıla yüzde bir düşüş gösterdi.

Analistlerle yapılan kazanç görüşmesinde CEO Tim Cook. Apple’ın Hindistan’da Haziran çeyrek gelir rekorunu kırdığını. Bu çeyrekte Mumbai ve Yeni Delhi’de açtığı ilk iki perakende mağazasıyla “güçlü çift haneli” büyüme kaydettiğini söyledi. Ancak Cook. Şu anda erken gidiyor, fakat şu anda performansları açısından beklentimizi aşıyorlar. Kanalı geliştirmek ve doğrudan tüketiciye yönelik tekliflerimize daha fazla yatırım yapmak için çalışmaya devam ediyoruz. Cümlesini kurdu.

Ayrıca Cook, Apple’ın dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da ideal olarak gerçekten iyi durumda olması gerektiğini söyledi. Ve oradaki büyümemizden gerçekten memnun olmama rağmen. Akıllı telefon pazarında hala çok mütevazı ve düşük bir paya sahibiz. Bu yüzden bunun bizim için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Ve herşeyden önce tüm enerjimizi bunun gerçekleşmesi için harcıyoruz.

Hindistandan Büyük Destek…

Bir basın notunda Cook, Apple ‘ın Haziran çeyreğinde 1 milyardan fazla ücretli abonelik sayesinde. Hizmetlerde tüm zamanların gelir rekorunu kırdığını söyledi. Şirketin güçlü iPhone satışları sayesinde gelişmekte olan pazarlarda gücünü sürdürdüğünü ekledi. Kazanç görüşmesinde Cook Apple’ın Hindistan, Endonezya, Meksika, Filipinler, Polonya, Suudi Arabistan, Türkiye ve BAE’de. Haziran çeyreği toplam gelir rekorları ile güçlü iPhone satışları kaydettiğini açıkladı.

Cook, Hindistan ile ilgili olarak. Bu baharda Hindistan’da açtığımız mağazaların performansı ilk beklentilerimizi aştı dedi. Ayrıca, Apple’ın temiz enerji inovasyonu yoluyla Hindistan’daki geçim kaynaklarını iyileştirmek için küresel kâr amacı gütmeyen. Acumen’e nasıl katıldığının altını çizdi ve şirketin tüm tedarik zinciri. Ürünlerin yaşam döngüsü boyunca karbon nötr olma 2030 hedefine olan bağlılığını yineledi.

İlginç bir şekilde belirtildiği gibi, iPhone, Mac ve iPad gelirleri yıldan yıla düşerken giyilebilir cihazlar, ev ve aksesuarlardan elde edilen gelir %2 arttı. Cook, gelirin yıldan yıla %8 artışla 21,2 milyar dolara ulaştığı ve “beklediğimizden daha iyi” olduğu için “Hizmetler için heyecan verici bir çeyrek” olduğunu söyledi.

Apple’ın CFO’su Luca Maestri, geçtiğimiz çeyrekte Apple’ın önemli bir dönüm noktasına ulaştığını ve “platformumuzdaki hizmetler genelinde 1 milyar ücretli aboneliği geçtiğini, son 12 ayda 150 milyonu aştığını ve sahip olduğumuz ücretli abonelik sayısının neredeyse iki katına çıktığını söyledi. Yıllar önce. Bu, Apple’ı dünyanın en büyük abonelik şirketi yapar.

Daha Fazla Birbirinden Güzel Seyahat Yazılarına BURADAN Ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu