Teknoloji

Dark Web Yapay Zekası FraudGPTDark Nedir? Ne İçin Kullanılır?

FraudGPTDark Hakkında:

Dark Web Yapay Zeka dünyayı kasıp kavurdu. Yapay zeka teknolojileri hayatı görünüşte zahmetsiz hale getirmeyi vaat ederken. Kağıt üzerinde olanla mümkün olan arasında ince bir çizgi vardır. Son altı ayda, yapay zekanın sınırsız olanaklarına tanık olduk. Ayrıca yanlış bilgilendirme, derin sahtekarlıklar ve insan işlerini kaybetme açısından potansiyel tehditlerine yaklaştık.

ChaosGPT’den ortalığı kasıp kavurmak için yapay zekanın gücünden yararlanan karanlık ağa kadar hepsi son birkaç aydır haber akışlarına hükmediyor. Şimdi, AI’nın tehdit faktörüne yeni bir boyut var gibi görünmekte. Siber suçlulara yardım ettiği bilinen WormGPT’den sonra artık daha tehditkar bir yapay zeka aracı var. Raporlara göre, karanlık web pazarlarındaki ve Telegram kanallarındaki çeşitli aktörler. FraudGPT olarak bilinen siber suçlar için üretken bir yapay zekayı destekliyor.

Bildirildiğine göre FraudGPT, kırma araçları oluşturma. E-dolandırıcılık E-postaları vb. Chatbot, 22 Temmuz’dan beri Dark Web Forumları ve Telegram’da dolaşıyor. Aylık abonelik için 200 ABD doları olduğu. Altı ay için 1000 ABD dolarına ve bir yıl için 1700 ABD dolarına kadar çıkabileceği bildiriliyor.

FraudGPTDark Nedir?

İnternette dolaşan botun ekran görüntüsü, chatbotun ekranını Chat GPT Fraud Bot. Sınırlamalar, kurallar, sınırlar olmadan bot. Ekrandaki metin ayrıca. Daha fazla sınır olmaksızın herkesin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmakta. Çok çeşitli özel araçlar. Özellikler ve yetenekler sağlamak için tasarlanmış bir Chat GPT alternatifi arıyorsanız…

Dark Web’de “Canadiankingpin” adlı bir kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre FraudGPT. Topluluğu ve çalışma şeklinizi sonsuza kadar değiştireceği kesin olan son teknoloji bir araç olarak tanımlanıyor. Organizatör ayrıca, bot söz konusu olduğunda sınırın gökyüzü olduğunu ve kullanıcıların onu kendi avantajlarına göre manipüle etmelerine ve istediklerini yapmalarına izin verdiğini tahmin ediyor. Organizatör ayrıca şimdiye kadar FraudGPT’nin 3000’den fazla onaylanmış satışı olduğunu iddia edildi.

FraudGPTDark Ne İşe Yarar?

FraudGPT, kimlik avı sayfaları oluşturmak ve kötü amaçlı kod yazmak da dahil olmak üzere. Bir dizi şeyi yapabileceği düşünüldüğünde. Siber suçlular için hepsi bir arada bir çözüm olarak algılanmıştır. FraudGPT gibi bir araç, artık dolandırıcıların daha gerçekçi ve inandırıcı görünmesini sağlayabilir ve daha büyük ölçekte zarar Güvenlik uzmanları, FraudGPT gibi hileli yapay zekanın oluşturduğu ve daha fazla zarara neden olabilecek tehditlerle mücadele etmek için. Yenilik yapma gereğini vurguluyor. Ne yazık ki, alandaki pek çok kişi bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu ve kötü aktörlerin yapay zekanın gücüyle yapabileceklerinin bir sınırı olmadığını düşünmekte.

Bu ayın başlarında, başka bir yapay zeka siber suç aracı olan WormGPT gün yüzüne çıktı. Dark Web’deki birçok forumda, gelişmiş kimlik avı ve iş e-postası ele geçirme saldırıları başlatmak için bir araç olarak ilan edilmekte. Uzmanlar, kötü amaçlı faaliyetler yürütmek için tasarlanmış GPT modellerine karşı bir kara şapka alternatifi olarak hafızalara kazındı.

Şubat ayında, siber suçluların API’lerinden yararlanarak ChatGPT’nin kısıtlamalarını aştığı güzüktü. Hem FraudGPT hem de WormGPT, herhangi bir etik sınır olmadan çalışır. Bu, denetlenmeyen üretken yapay zekanın oluşturduğu tehditlerin yeterli kanıtıdır.

Daha Fazla Birbirinden Güzel Teknoloji Yazılarına BURADAN Ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu