Teknoloji

Twitter’ın CEO su Teknoloji Çağının En Zor İşini Yapıyor x.com Twitter!

  • Twitter’ın Ceosu X olarak adlandırılan şirketi kurtarmakla görevlendirildi, ancak Musk 44 milyar dolarlık gösterişli uygulamasının dizginlerini devretmeye isteksiz olabilir.

Twitter’ın markasını bu hafta X.com olarak değiştirmek. Elon Musk’ın sosyal medya şirketini yeniden şekillendirme çabasındaki en önemli adımlardan biri olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda şirketin yakın zamanda atanan CEO’su Linda Yaccarino için de bir karar anı olarak görülüyor.

Uzun süredir reklam yöneticisi olan Yaccarino, Mayıs ayında Twitter’ın başına geçti . Onun atanması, Twitter’ı Ekim 2022’de 44 milyar dolara satın alan ve personelinin çoğunu işten çıkarmak. Yeni politikalarla reklamcıları uzaklaştırmak için hızla ilerleyen Musk’ın aylarca süren tartışmalı kararlarının ardından geldi. Kararsız karar vermesiyle ilgili artan eleştirilerle karşı karşıya kalan Musk, yeni bir CEO getirme sözü verdi. Bu, kendisinin “acı verici” bir iş olarak tanımladığı ve herkesin üstlenmesinin “aptalca” olacağı bir pozisyon.

Twitter ve Reklamı

Medya ve reklamcılıkta köklü bir kariyere sahip olan Yaccarino’nun atanması. Twitter’ın geleceğine yatırım yapanlara bir umut ışığı sundu. 59 yaşındaki Yaccarino, medya kariyerine NBC Universal’de stajyer olarak başladı ve 2011’de NBC Universal’e dönmeden önce Turner Broadcasting’te yirmi yıl geçirdi. ipeksi ama sert müzakere tarzıyla tanınır.

Yaccarino şirketin ilk kadın CEO’su olarak atandığında. Onun “camdan bir uçurumun” üzerinde durduğu hakkında çok konuşuld. Bu, şirketler krizdeyken kadınların daha yüksek pozisyonlara terfi etme olasılığının daha yüksek olduğunu öne süren araştırmalarla ortaya çıkan bir kavram. Başarısızlık daha olasıdır. Ancak birçok endüstri analisti, Yaccarino’nun teknolojideki en zor işlerden birini üstlenmiş. Olabileceği yaygın olarak kabul edilse de. Çok az kişinin bunu yapmak için daha donanımlı olabileceğini söylüyor.

Yatırım şirketi Wedbush Securities’de analist olan Dan Ives, “Geçmişi. Reklam dünyasında ve dijital medyada ona büyük bir güvenilirlik kazandırdı ve o, zorluklardan geri adım atacak biri değil” dedi. “Bunun çetin bir savaş olduğunun farkında ama aynı zamanda geri dönüş fırsatının da farkında.”

Twitter CEO’su Yaccarino:

Analistler, başarısının büyük kısmının Musk’ın kontrolü paylaşmaya ne kadar istekli olduğuna bağlı olacağını söylediler. Bazıları için X duyurusunun kaotik doğası, Yaccarino’nun Musk’ın pisliğini temizleyebileceği umudunu yerle bir etti. Pazar araştırma şirketi Insider Intelligence’ın üst düzey sosyal medya analisti Jasmine Enberg. “Yaccarino’nun görevi devralacağı açıklandığında oldukça temkinli bir iyimserlik vardı – bu iyimserlik artık azaldı” dedi. “Musk’un geri adım atmayacağı başından beri belliydi ve şimdi onun da kenara adım atmayacağı açık.”

Diğerleri, Yaccarino’nun daha büyük bir rol üstlendiğine dair işaretler gördüklerini iddia ediyor. Yeshiva Üniversitesi’nde dijital pazarlama ve medya programı direktörü Joe Panzarella. Musk’ın hala şirketin yüzü olmasına rağmen. Yaccarino’nun son zamanlarda Twitter duyuruları ve stratejisinde daha aktif bir şekilde yer aldığını söyledi. Musk ile birlikte Meta’nın yeni Twitter rakibi olan Threads’in yükselişiyle ilgili bir dizi sivri açıklamalar yaptı .

Yaccarino, X’in duyurulmasında geçmiş Twitter geliştirmelerinde olduğundan daha fazla öne çıktı. Marka değişikliği hakkında. Twitter’da ve şirket çapında çalışanlara yönelik bir e-postada kapsamlı bir şekilde paylaşımda bulund. Spesifik ürün özelliklerini ve X’in geleceğine ilişkin vizyonunu duyuran oydu ve çalışanlara “ışık hızında hareket etmekten zevk alıyoruz ve bunu yaptığımızda, bu X oluyor” dedi.

Elon Musk:

X, Musk’ın uzun süredir devam eden bir “her şey uygulaması” yaratma hedefleriyle oldukça uyumludur . Insider Intelligence’tan Enberg, X markasının yenilenmesinin Yaccarino’nun değil, Musk’ın çok açık bir çabası olduğunun, yeni CEO’nun şirket üzerindeki kontrol eksikliğinin altını çizdiğini söyledi. Enberg, “Lansman, CEO unvanına sahip olsa bile, Musk’ın hala görevde olduğunun açık bir göstergesiydi” dedi. “Yeniden markalaşma, [onun] görsel bir tezahürüdür.”

Uzmanlar, Twitter’ın X’e dönüşmesinin büyük bir kumar olduğunu ve bu bahsin işe yarayıp yaramadığını. Ve mücadele eden şirketi kurtarıp kurtarmayacağını zaman gösterecek. Musk devraldığından beri Twitter, 13 milyar dolarlık bir borç yükü ve tarihsel olarak şirketin ana gelir kaynağı olan büyük bir reklamveren çıkışıyla boğuşan bir düşüş sarmalında. Twitter yeni gelir akışları arıyor ve “her şey uygulaması” bunu yapmanın bir yolu sağlanır. Ives, Yaccarino’ya gelince, yönetici henüz sayım için hazır değil, dedi.

“Bu açıkça çok zorlu olacak . Twitter destanında birçok kıvrım ve dönüş var ve her gün yeni bir bölüm. Ama burada da çok büyük bir fırsat var” dedi. “Başarılı olursa tarih kitaplarına geçer. Değilse dipnot oldu.”

Daha Fazla Birbirinden Güzel Teknoloji Yazılarına BURADAN Ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu