Teknoloji

En Aktif Kullanılan Sosyal Medya Platformları!

En popüler sosyal medya platformları!

Sosyal medya üzerinde en çok etkileşime sahip olan ağların, değişimleri ve kullanım biçimleri sosyal hayatımızda internet üzerinden gördüğümüzden bu yana sürekli isimleri değişiklik göstererek internet dünyamıza yüklenmeye devam etmektedir.

Sensor Tower adlı oldukça gelişmiş bir veri istatistik analizi şirketi tarafından yapılmış olan bir projede bu senenin en çok kullanılmış ve kullanılmaya devam eden. Tam 56 milyon kere indirilmiş ilk sırada yer alan sosyal medya platformu TikTok ‘u göstermekte. Hemen arkalarından

2. Facebook

3. WhatsApp

4. İnstagram

5. Twitter

Fakat MSN üzerinden internet dünyasına genel olarak söyle bir açıklama yapmayı tercih gördü.
En popüler sosyal medya platformu hangisidir? Sorusuna yanıt olarak sadece tek bir sosyal medya platformu ile cevap vermek pek doğru gözükmüyor. Nedeni ise kısaca söyleyecek olursak popüler olan uygulamaların kendileri üzerinde kurmuş oldukları kitle ve hizmet amaçları birbirinden farklı hedef ve işlevlere sahiptir. Açıklamasını yaptı.
MSN ‘nin açıklaması üzerinde dolayısı ile bizde ismi geçen sosyal medya devlerinin kısa bir şekilde incelemek için araştırma edindik…

WhatsApp:

WhatsApp internet dünyasına 2009 senesinde aktifliği ile damga vuran gerçekten oldukça yaratıcı bir proje idi. MSN’e göre sıradan bir proje gibi gözüksede piyasada olduğundan beri Telegram, Bip, Signal ve benzeri birçok proje WhatsApp’ın kesinlikle yanından bile geçemedi.

Facebook:

Facebook diyince aklınıza gelen ilk şey internet aleminin olmazsa olmaz projesidir.

Demeniz kesinlikle hata payı olmayan bir analiz olacaktır. 2004 senesinde Mark Zuckerberg adlı ABD doğumlu bir Harvard öğrencisi tarafından. Kusursuz bir şekilde düşünülen muthiş ötesi bir projedir. Bu proje beklenenin en üst seviyelerinde. İnanılmaz derecede büyümekle kalmayıp bunun yanı sıra hisse satışı teklifleri bile almaya başlamıştır. Buna bakılarak ve kısaca söyleyecek olursak geçmişte de bilinmekte olup. Şuanda en popüler fotoğraf paylaşma platformu İnstagram WhatsAppa kadar olan çoğu sosyal medya uygulamalarını etrafına aldı. Aynı zamanda Facebook tarihin en çok indirme rekoruna sahip olan uygulama olarak ilk sıradadır.

İnstagram:

İnstagram 2010 senesinde internet dünyasına kendini bir fotoğraf paylaşma platformu olarak tanıttı. İlerleyen süreçlerde yapılan yeni güncellemer ile birbirinden farkılı yeni katgoriler oluşturarak. Reels story gibi bazı özellikler yaratıp kullanıcılara sunarak kullanıcılarına birden fazla özellik sundu. Dolayısı ile Canlı yayınlarda yapılabilen bu platformda birçok büyük şirketlerin yayın platformu ve aynı zamanda dijital bir ticarete katkı sağlamakta faydalı oldu.

Twitter:

Twitter 2006 yılında Jack Dorsey tarafından internet dünyasına girdi. Fakat ilk çıktığı zamanlarda sadece 140 karakter içeren gönderi sınırıyla dikkatleri üstüne topladı. Dolayısı ile sonrasında büyük şirketlerin hatta büyük devlet adamlarının bile. Kişisel mesajlarını yayınlıyacakları bir platform oldu. Twitterin asıl detayı ise çıktığı günden itibaren diğer platformlara göre neredeyse hiç değişmeyen eskileri hafızada tutarak bu yüzden kendini güncel tutan popüler bir sosyal medya aracıdır. Güncel olarak Twitter Nisan 2022 yılında 44Milyar dolar karşılığında Elon Musk’a satılmıştır.

TikTok:

Yeni çağ teknolojisinde kesinlikle listenin en başlarında yer alan. Yaklaşık 4 sene önce internet alemine sunulan ve oldukça tartışılan bir proje olarak karşımıza çıkmıştı. Uygulamanın amacı ise insanların 15 saniye kadar bir video çekip. Birbirinden farklı filtreler ile özelleştirerek paylaşma yapmalarını sağlayan bir uygulamadır. Aynı zamanda bu projede canlı yayın özelliğide mevcut. ABD’ de Çine yaptırım olması durumu için yasaklanmış olan TikTok projesinin en çok akftif olarak indirilen. Aynı zamanda kullanılan ülkesi Hindistandır. Çünkü birden fazla ülkede yaş sınırı olmadığı için kötü sebeplere yol açmaya meyilli bir platform olduğundan. Heryerde eleştiriye maruz kalmıştır.

Daha Fazla Birbirinden Güzel Seyahat Yazılarına BURADAN Ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Dear Website Owner,

  I hope this email finds you well. I recently discovered your website and was impressed by the quality of your content and the helpful information you offer to your audience. In light of this, I would like to propose a backlink exchange that could benefit both our websites.

  My website, https://m.cheapestdigitalbooks.com/, is focused on providing affordable digital books to readers around the world. We currently have a strong online presence with a Domain Authority (DA) of 13, a Page Authority (PA) of 52, and a Domain Rating (DR) of 78. Our website features 252K backlinks, with 95% of them being dofollow, and has established connections with 5.3K linking websites, with 23% of these being dofollow links.

  I believe that a mutually beneficial backlink exchange could be of great value for both of our websites, as it may lead to an increase in website authority and improve our search engine rankings. In this collaboration, I am willing to add backlinks from my website using your desired keywords and anchor texts. In return, I would be grateful if you could include backlinks with my desired keywords and anchor texts on your website.

  I kindly request that you visit my website, https://m.cheapestdigitalbooks.com/, to get a sense of the potential benefits this partnership could bring to your site. I am confident that this collaboration will provide a win-win situation for both parties, and I look forward to learning more about your thoughts on this proposal.

  Thank you for considering my offer. I am excited about the potential growth this partnership may bring to our websites and am eager to discuss the details further. Please do not hesitate to reach out to me at your convenience.

  Best regards,

  David E. Smith
  Email: david@cheapestdigitalbooks.com
  Address: 3367 Hood Avenue, San Diego, CA 92117

 2. Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
  I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a
  good platform.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu